U nás sa zabavíte v každom počasí

Či v lete či v zime, Chalupa u Golisov je zárukou zábavy v každom počasí. Ubytovanie v srdci prírody je skvelým zážitkom pre každého, kto chce zažiť atmosféru vidieku na vlastnej koži. Interiér aj exteriér chalupy je prispôsobený tak aby sa nenudili ani malí ani veľkí a dokonca ani vaši štvornohí miláčikovia!

Chalupa má dve podlažia a 4 izby, čo zabezpečí hosťom dostatočné súkromie. V chalupe sa nachádza kozub, ktorého teplo a svetlo umocňuje chatársku atmosféru. Okrem kúrenia v kozube, však máte možnosť elektrického kúrenia na diaľkové ovládanie.

Ak zatúžite byť kutilom, či tvoriť s deťmi, môžete využiť našu plne vybavenú  dielňu a domov si odniesť ručne vyrobený suvenír. Dieľňa je prispôsobená na tvorenie pre začiatočníkov, i pre pokročilých kreatívcov.

Na vonkajšej terase je pre vás pripravená vyhrievaná fínska kada. Ocení ju každý, kto celý deň strávi objavovaním Kysúc. Ak ste milovníkom lesnej zvery, z chalupy budete mať výhľad na pobehujúce srnky a jelene.

IMG_7532

K dispozícii máte celý objekt chalupy, ktorá sa nachádza na okraji tichej obce Zákopčie. Naša chalupa je jedna z mála na Kysuciach, ktorá má výbornú dostupnosť autom.

Ak počasie praje, môžete si ugrilovať chutné jedlo na grile, ktorý je pre Vás prichystaný. V areáli máte k dispozícii aj lehátka či zážitkové sedenie pod orechom, kde môžete stráviť letné večery.

IMG_7506 1

Pozemok má bohatú rozlohu a vaše ratolesti sa vyšantia na murovanom ihrisku. Na rozssiahlej trávnatej ploche bude mať dosť priestoru na pohyb aj váš psík.  Chceme iba upozorniť, ak máte malé plemeno, treba zvážiť podľa fotiek oplotenia v našej galérií, jeho pohyb na voľno, aby si niekam popod plot neobehol 🙂

Kultúrno-historické zaujímavosti

Rodný dom Jozefa Kronera

V neďalekej obci Staškov, do ktorej vedie turistický chodník sa nachádza rodný dom významného slovenského herca a držiteľa Oscara Jozefa Kronera. Dom môžete navštíviť aj zvnútra, je zariadený a nechýba ani Kronerovo obľúbené kreslo.

Kaplnka Sedembolestnej Panny Márie Petránky

Počas turistiky nevynechajte kaplnku Sedembolestnej Panny Márie – Petránky, ktorá je v klasickom stredoslovenskom štýle a dokonale zapadá do architektúry tejto oblasti. 

Chrám Panny Márie Matky Cirkvi

Autom môžete navštíviť výnimočný chrám, ktorý bol slávnostne konsekrovaný v roku 2015.  Kostol má veľkú kapacitu a výnimočnú architektúru. Vo vzdialenosti 700 m od chrámu sa nachádza kaplnka Panny Márie. V tesnej blízkosti sa nachádza prameň u srdca Panny Márie, kde vyviera voda.

Prírodné zaujímavosti

Korniansky ropný prameň

Medzi najznámejšie turistické atrakcie Kysúc patrí prírodná pamiatka Korniansky prameň. Je to unikátny prirodzený povrchový výver ľahkej ropy. Občasne sú výrony samozapaľujúceho metánu sprevádzané bublaním. Prameň bol za kultúrnu pamiatku vyhlásený v roku 1984. 

Prameň Vajcovka Nesluša

Ak vyhľadávate prírodné pramene, navštívte prameň Vajcovka v neďalekej Neslušy, kde mala korene niekdajšia hviezda Hollywoodu Pola Negri.

Pešie trasy a náučné chodníky

Rozhľadňa Zákopčie

V časti Petránky – Marťakovský kopec môžete navštíviť rozhľadňu Zákopčie, ktorá ponúka široký panoramatický výhľad na okolitú prírodu, obce a pohoria. Rozhľadňa je umiestnená v nadmorskej výške 854 m.n.m. V okolí rozhľadne je turistický chodník, ktorý v lete môžete využiť na turistiku či cykloturistiku. V zime je využívaný ako bežecká trať. 

Rekreačné stredisko Bukovina

Počas zimy môžu lyžiari navštíviť iba 13,6 km vzdialené lyžiarske stredisko Bukovina. K dispozícii budú dva lyžiarske vleky s dĺžkou 500 a 600 m. Svahy sú vhodné pre začiatočníkov i pokročilých. Užiť si môžete aj večerné lyžovanie.

Chotárny vrch

Ak ste milovníkom turistiky, spravte si túru na Chotárny vrch, ktorý je druhým najvyšším vrchom časti Rakovská pahorkatina. Počas túry si môžete užiť dokonalé výhľady na panenskú prírodu.

Vyhliadka z kopca Vysoká

Naozaj na skok od chaty si môžete vychutnať vyhliadku až na 12 vrchov Kysúc. Prechádzka na kopec vám zaberie do 10 minút, je teda vhodná pre začiatočníkov i deti. 

Kontaktujte nás

Ako nás najdete?